Home » Yoga » Doing yoga

Doing yoga

Yoga yapmadan önce ve sonra; Sanskritçe yuj kelimesinden yoga kelimesi, yüke veya bağlamaya niyetlidir ve düzenli olarak “birlik” veya disiplin tekniği olarak deşifre edilir. Yoganın provasını yapan bir erkeğe yogi, kadın uzman, yogini denir.

Hint adaçayı Patanjali’nin yoga eylemini, 2.000 yıl önce Yoga Sutra’da topladığı kabul edildi. Sutra, bugün cilalanan yoganın çoğu için felsefi bir el kitabı olarak doldurulan 195 açıklamadan oluşan bir ürün yelpazesidir. Aynı şekilde sekiz yoga uzantısını izler: yamalar (kısıtlamalar), niyamalar (gözlemler), asana (duruşlar), pranayama (nefes alma), pratyahara (fakültelerin geri çekilmesi), dharana (fiksasyon), dhyani (yansıma) ve samadhi (asimilasyon) ). Bu sekiz uzantıyı araştırırken, dış dünyadaki davranışlarımızı geliştirerek başlıyoruz ve daha sonra samadhi’ye (özgürlük, edisyon) ulaşıncaya kadar derinlemesine yoğunlaşıyoruz.

Bugün, yoga prova yapan çok sayıda insan, vücudu temizlemek ve kapsamlı tefekkürler için gerekli fiziksel kalite ve dayanıklılığı vermek için fiziksel bir duruş programı olan üçüncü ek olan asana ile meşgul. Yoga yapmadan önce ve sonra .

Hatha anlamı ne?

Hatha kelimesi kararlı veya güçlü anlamına gelir. Hatha yoga, cildinizi, kaslarınızı ve kemiklerinizi ayarlamayı amaçlayan birçok fiziksel aktiviteye (asana veya duruş olarak bilinir) ve asanaların düzenlenmesine işaret eder. Duruşlar ayrıca, vücudun sayısız kanalını, özellikle de birincil kanalı, omurgayı açmayı hedeflemektedir.

Hatha da “güneş” i ve “ay” ı ha olarak deşifre eder. Bu, hepimizin içindeki erkek bakış açılarının – dinamik, kabarma, güneş – ve hanımefendi açılarının – duyarlı, havalı, ay – eşitlenmesiyle ilgilidir. Hatha yoga, parite yapmanın ve karşıt enerjilere katılmanın bir yoludur. Fiziksel bedenlerimizde dayanışma ve uyarlanabilirlik eşitliği kurarız. Ek olarak, eforumuzu nasıl ayarlayacağımızı ve her duruşta nasıl vazgeçeceğimizi anlıyoruz.

Hatha yoga kendini değiştirmek için harika bir varlıktır. Bizi şimdi bile zihnin varyanslarına teşvik etmeye ve her saniyenin çözülmesinde kademeli olarak mevcut olmaya teşvik eden nefesimizle ilgili düşüncemizi taşımamızı istiyor.

Yoga yapmadan önce ve sonra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.